• © Vilniaus universitetas, 2002-2023
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2023
  • © Latvijos universitetas, 2002-2023

SUGERTIES GEBOS, ĮMONIŲ SOCIALINIŲ INOVACIJŲ IR ELEKTRONINIO VERSLO INICIATYVUMO POVEIKIS MVĮ IŠLIKIMUI
Khaled Saleh Al-Omous, Alistair Anderson, Belen Ribeiro-Navarrete

SANTRAUKA:. . Literatūros apžvalga atskleidžia, kad sugerties geba, o ypač jos vaidmuo stengiantis išlaikyti mažąsias ir vidutines įmones (MVĮ) krizių ir situacijų, neturinčių precedentų, atvejais nebuvo pakankamai ištirta. Jokie tyrimai neatlikti siekiant išanalizuoti sugerties gebos įtaką įmonių socialinėms inovacijoms ir elektroninio verslo iniciatyvumui. Atsižvelgus į tai, šiuo tyrimu siekiama empiriškai išnagrinėti, kaip organizacijos gali išlikti krizių, kurios neturi precedentų, metu. Tirta sugerties gebos įtaka socialinėms inovacijoms, elektroninio verslo iniciatyvumui ir MVĮ išlikimui. Be to, buvo išnagrinėtas ir socialinių inovacijų, taip pat elektroninio verslo iniciatyvumo poveikis MVĮ išlikimui. Rezultatai atskleidė, kad sugerties geba stipriai veikia elektroninio verslo iniciatyvumą ir skatina socialines inovacijas. Be to, sugerties geba, elektroninio verslo iniciatyvumas ir socialinės inovacijos reikšmingai veikia MVĮ išlikimą. Šiuo tyrimu papildyta literatūra apie atsinaujinančius dinaminius gebėjimus nagrinėjant, kaip elektroninio verslo orientacija į verslumą ir socialinės inovacijos prisideda prie MVĮ atsparumo ir išlikimo pasaulinių krizių metu.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: sugerties geba, įmonių socialinės inovacijos, elektroninio verslo iniciatyvumas, MVĮ išlikimas, COVID-19 krizė.