• © Vilniaus universitetas, 2002-2023
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2023
  • © Latvijos universitetas, 2002-2023

RIZIKOS PASKLIDIMO EFEKTAS TARP BANKŲ IR MVĮ KINIJOJE: GARCH-KOPULA-COVAR MODELIU PAGRĮSTA PERSPEKTYVA
Miao Yu, Xiaohui Liu, Jinghong Xu, Xiangbowen Cheng, Xiaoxi Li

SANTRAUKA:. . Šiame tyrime apibūdinamas rizikos pasklidimo (angl. spillover) efektas tarp MVĮ ir bankų. Taikomas GARCH-nepastovus-asimetrinis-t-Kopula-CoVaR modelis (GARCH - apibendrintas autoregresinis santykinis heteroskedastiškumas; CoVaR - santykinis rizikos vertės rodiklis), kuris leidžia tirti bankų įtaką MVĮ augimui, kai yra pasklidimo rizika. Tyrime taip pat nagrinėjami įvairūs būdai, kuriais dėl rizikos pasklidimo MVĮ Kinijoje daro poveikį valstybiniams, komerciniams ir akciniams bankams. Šiame straipsnyje siūloma: skatinti akcinių ir miesto komercinių bankų paskolų mažosioms ir vidutinėms įmonėms (MVĮ) augimą, remiantis veiksmingos rizikos atskyrimo sistemos kūrimu; stiprinti finansų sistemą, suteikiant mažosioms ir vidutinėms įmonėms galimybę gauti kapitalo ir paskirstyti finansavimo riziką; stiprinti bankų ir MVĮ ryšius didinant finansinį skaidrumą ir rinkos dalyvių informacijos atskleidimo sistemą; komerciniai bankai turėtų būti įpareigoti ekonomikos nuosmukio atveju atidėti pinigų ir tai turėtų būti prižiūrima; pagerinti stebėsenos kryptingumą ir pagrįstumą nustatant skubaus reagavimo į riziką priemones.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: rizikos pasklidimas (spillover), MVĮ; CoVaR (santykinis rizikos vertės rodiklis), nepastovi kopula (Time-varying Copula), bankai.