• © Vilniaus universitetas, 2002-2023
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2023
  • © Latvijos universitetas, 2002-2023

EKONOMINĖ INTELEKTINĖS TRANSPORTO SISTEMOS TAIKYMO NAUDA, PAGRĮSTA VEKTORINIU AUTOREGRESINIU MODELIU: VERTINIMAS ĮGYVENDINUS
Yabo Lv , Yan He, Xin Yang

SANTRAUKA:. . Pastaraisiais metais intelektinė transporto sistema sparčiai plėtojama. Kai kurie dideli ir vidutinio dydžio Kinijos miestai į tai investavo daug materialinių ir finansinių išteklių. Tačiau šiuo metu negalima tinkamai paaiškinti, kokį poveikį miesto socialinei ir ekonominei plėtrai daro intelektinė transporto sistema, pradėjus ją eksploatuoti. Todėl labai svarbu ir būtina įvertinti ekonominę naudą, gaunamą taikant intelektinę transporto sistemą. Tačiau intelektinės transporto sistemos kaip transporto infrastruktūros statybos pramonės šakos ekonominė nauda vėluoja. Išvadose paaiškinama priežastis, kodėl tam tikru mastu vėluoja intelektinės transporto sistemos taikymo ekonominė nauda, pateikiamos idėjos ir rekomendaciniai metodai tyrimams, susijusiems su panašių projektų laikotarpio po įgyvendinimo vertinimu, taip pat iškeliamas svarbus intelektinės transporto sistemos vertinimo laikotarpio ją įgyvendinus vaidmuo ir būsimi tyrimai.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: intelektinė transporto sistema, ekonominės naudos vertinimas, vertinimo laikotarpis įgyvendinus, vektorinis autoregresijos modelis, vėlavimas.