• © Vilniaus universitetas, 2002-2023
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2023
  • © Latvijos universitetas, 2002-2023

AR VALDYBOS ĮVAIROVĖ SUSIJUSI SU AUKŠTAIS VEIKLOS REZULTATAIS BANKŲ SEKTORIUJE?
Liliana Ionescu Feleaga, Bogdan Stefan Ionescu, Mariana Bunea

SANTRAUKA:. . Pagrindinis šio tyrimo tikslas - išnagrinėti direktorių valdybos įvairovės įtaką finansinės bankų veiklos rezultatams. Analizuota Rumunijos bankų sistema 2019-2020 metais. Direktorių valdybos įvairovė buvo vertinama pagal tai, ar direktorių valdybos struktūroje yra moterų, taip pat pagal valdybos narių amžiaus vidurkį ir pilietybę. Banko sistemos pelningumas buvo analizuojamas pasitelkus finansinį rodiklį ROA (turto grąža). Daugiausia taikyta kiekybinė tyrimo metodika. Autoriai atliko dedukcinę statistinę analizę pasitelkę keletą tyrimo tikslų ir galimų priežasties ir pasekmės sąsajų. Darbo išvados rodo, kad yra tiesioginis ryšys tarp direktorių valdybos narių vidutinio amžiaus ir ROA (2019 m.), taip pat netiesioginis mažo intensyvumo ryšys tarp narių pilietybės ir banko pelningumo (2020 m.). Straipsnio išvadose nepateikiama jokių įrodymų, susijusių su moterų dalyvavimu direktorių valdybose ir jų poveikiu finansinės bankų veiklos rezultatams.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: direktorių valdyba, finansinės veiklos rezultatai, įvairovė, bankų sektorius.