• © Vilniaus universitetas, 2002-2021
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2021
  • © Latvijos universitetas, 2002-2021
SKAITMENINIO TINKLO DVYNYS - SOCIALINIŲ IR EKONOMINIŲ TINKLŲ ATVAIZDAVIMAS VIRTUALIOJE REALYBĖJE
Piotr Śliwa, Grzegorz Krzos, Estera Piwoni-Krzeszowska

SANTRAUKA.  Skaitmeninio dvynio sąvoka rodo, kad kiekvienam materialiam produktui reikia virtualaus atitikmens, kurį galima naudoti modeliuojant, prognozuojant ir samprotaujant apie realų produktą be brangios ir rizikingos fizinės sąveikos. Teigtina, kad organizaciniams tinklams - viso socialinio ir ekonominio pasaulio struktūrai - reikia analogiškų virtualių reprezentacijų (skaitmeninių tinklo dvynių), kuriomis galėtų naudotis tyrėjai ir praktikai. Tačiau sisteminė literatūros apžvalga atskleidė, kad dabartinės organizacijų tinklų konceptualizacijos turi reikšmingų trūkumų, todėl jos netinkamos naudoti kaip skaitmeninių tinklų dvynių kūrimo sistemos. Todėl šio straipsnio tikslas yra pateikti skaitmeninio tinklo dvynių koncepcinę sistemą, grindžiamą daugiapakopiu daugiarūšiu organizacinio tinklo modeliu. Siūlomas multigrafiko atvaizdavimas suvienodina analizės lygius (tarp organizacijų ir organizacijos viduje) ir sumažina apriorines prielaidas dėl tinklo charakteristikų.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: skaitmeninis tinklo dvynys, organizacinis tinklas, daugiapakopis, daugiarūšis, konceptualus modelis.