• © Vilniaus universitetas, 2002-2021
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2021
  • © Latvijos universitetas, 2002-2021
MIKROFINANSŲ ĮSTAIGŲ EFEKTYVUMAS IR EKONOMINĖS LAISVĖS SĄSAJOS: KETURIŲ PASIRINKTŲ AZIJOS ŠALIŲ EMPIRINIAI DUOMENYS
Fakarudin Kamarudin, Nazratul Aina Mohamad Anwar, Fengsheng Chien, Hafezali Iqbal Hussain, Muhammad Sadiq

SANTRAUKA.  Šiame tyrime nagrinėjamas ekonominės laisvės aspektų, ypač teisės viršenybės ir vyriausybės dydžio, poveikis mikrofinansų institucijų (MFI) finansiniam ir socialiniam efektyvumui. Šis tyrimas iš viso apima 165 MFI iš keturių pasirinktų Azijos šalių 2011-2019 m. laikotarpiu. Apskritai MFI yra pajėgesnės gauti pajamų iš savo finansinės veiklos, kad užtikrintų savo tvarumą ir gebėtų geriau aprūpinti mažesnes pajamas gaunančią visuomenę, o ne tik sutelktų dėmesį į skurdo mažinimą. Panelinės regresinės analizės rezultatai parodė, kad nuosavybės teisės, vyriausybės išlaidos ir mokesčių našta neigiamai veikia MFI socialinį efektyvumą. Kita vertus, vyriausybės sąžiningumas reikšmingai teigiamai susijęs su MFI socialiniu efektyvumu. Tačiau šie kintamieji atskleidė nuoseklų neigiamą, bet nereikšmingą ryšį su MFI finansiniu efektyvumu.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: mikrofinansų institucijos, ekonominė laisvė, teisinė valstybė, vyriausybės dydis, finansinis efektyvumas, socialinis efektyvumas.