• © Vilniaus universitetas, 2002-2021
  • © Latvijos universitetas, 2002-2021
INSTITUCINIŲ INVESTUOTOJŲ POVEIKIS ĮMONIŲ PAJĖGUMUI PRISIIMTI RIZIKĄ
Lei Wei, Zhenjiang Dou, Jian Li, Bowen Zhu

SANTRAUKA.  Vystantis Kinijos vertybinių popierių rinkoms, instituciniai investuotojai dėl didėjančio jų kiekio ir rinkos vertės santykio tapo itin svarbūs priimant įmonių veiklos sprendimus. Siekiant ištirti institucinių investuotojų poveikį įmonių pajėgumui prisiimti riziką, jų ryšiai buvo tiriami taikant fiksuoto efekto modelį, naudojant 2008-2019 m. Kinijos panelinius duomenis. Be to, buvo analizuojamas įmonių heterogeniškumo poveikis instituciniams investuotojams ir įmonių pajėgumui prisiimti riziką. Rezultatai rodo, kad instituciniai investuotojai yra teigiamai susiję su įmonių pajėgumu prisiimti riziką. Instituciniai investuotojai didina įmonių pajėgumą prisiimti riziką. Teigiamas ryšys tarp institucinių investuotojų ir įmonių pajėgumo prisiimti riziką yra reikšmingesnis valstybinėse įmonėse, mažosiose įmonėse ir įmonėse, esančiose regionuose, kuriuose vyksta marketizacija. Atlikus instrumentinio kintamojo metodo ir patikimumo patikrą, nustatytos pastovios šio tyrimo išvados. Instituciniai investuotojai, didindami įmonių informacijos skaidrumą ir mažindami įmonių finansavimo suvaržymus, skatina įmonių gebėjimą prisiimti riziką. Išvados atskleidžia institucinių investuotojų vaidmenį pasirenkant įmonių riziką ir nurodo, kaip sustiprinti įmonių pajėgumą prisiimti riziką ir skatinti patikimą ekonomikos augimą.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: instituciniai investuotojai, pajėgumas prisiimti riziką, heterogeniškumas.