• © Vilniaus universitetas, 2002-2020
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2020
  • © Latvijos universitetas, 2002-2020
SANTYKINĖS KAINOS KINTAMUMO PADARINIŲ INFLIACIJAI VERTINIMAS
Saghir Pervaiz Ghauri, Rizwan Raheem Ahmed, Muhammad Farooq Arby, Raimonda Martinkutė-Kaulienė

SANTRAUKA.  Šio tyrimo tikslas yra ištirti santykinės kainos kintamumą pagal infliacijos lygį, apskaičiuojant fiksuotų efektų regresiją, remiantis oficialiais 35 Pakistano miestų kainų duomenimis. Pasitelktas Ball ir Mankiw (1995) požiūris, kai santykinės kainos pokyčių sklaida yra laikoma staigiu tiekimo trūkumu ir infliacijos teorija tiekimo atžvilgiu. Tyrimo rezultatai rodo, kad infliacijos lygį ir maisto, ir ne maisto produktų infliacijai ženkliai ir teigiamai veikia santykinės kainos kintamumas. Rezultatai leidžia teigti, kad pasiūlos veiksniai, kuriuos įrodo santykinio kainų pokyčių sklaida, itin lemia infliacijos lygį.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: infliacijos lygis, staigus tiekimo trūkumas, santykinės kainos kintamumas, maistas ir ne maisto produktai.