• © Vilniaus universitetas, 2002-2020
  • © Latvijos universitetas, 2002-2020
ADRIJOS JŪROS UOSTŲ INSTITUCINIO EFEKTYVUMO VEIKSNIAI
Ranka Krivokapic

SANTRAUKA.  Šiuo tyrimu siekiama ištirti hipotetinį institucinių veiksnių poveikio pasirinktų Adrijos jūros uostų efektyvumui suvokimą. Tyrimo tikslas yra įrodyti, kad Adrijos jūros uostai privalo priimti ir imtis veiksmingesnių bei didesnių institucinių pokyčių, kurie gali tapti jų padidėjusio efektyvumo, plėtros ir vystymosi pagrindu. Tyrime keliama hipotezė, kad tarp Adrijos jūros Koperio, Rijekaos ir Bario uostų efektyvumo ir jų institucinio pajėgumo yra tiesioginė ir proporcinga priklausomybė. Institucinio poveikio veiksnių tyrimui pasitelkta kartotinė tiesinė regresinė analizė. Pažymėtina, kad pasirinktų institucinių veiksnių lygis skiriasi ne tik atskiruose uostuose, bet taip pat ir tarp uostų. Tyrimo rezultatai patvirtino hipotezę.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: instituciniai veiksniai, uostų efektyvumas, Adrijos jūros uostai, Baris, Rijeka, Koperis.