• © Vilniaus universitetas, 2002-2019
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2019
  • © Latvijos universitetas, 2002-2019
ITUI INTENSYVUMO POVEIKIS BFP: RIBOJANTIS MOKSLINIŲ TYRIMŲ IR PLĖTROS INTENSYVUMO VAIDMUO
Qiqi Xu, Lei Wang, Ying Zhu

SANTRAUKA.  Ankstesni tyrimai įrodė, kad išorinės tiesioginės užsienio investicijos (ITUI) gali turėti teigiamą išorinį poveikį ir padidinti patronuojančių įmonių bendrą faktorių produktyvumą (BFP), pasitelkdama atvirkštinį pasidalinimą žiniomis. Straipsnyje nagrinėjama, ar ITUI įmonės naudojasi savo produktyvumu didindamos užsienio investicijų intensyvumą, ir tiriamas mažėjantis įmonių MTP intensyvumo vaidmuo santykyje tarp ITUI intensyvumo ir BFP. Ištyrus 151 Kinijoje registruotą įmonę nuo 2011 m. iki 2016 m., atlikus empirinę analizę, nustatyta, kad įmonių ITUI intensyvumas ir jų BFP rodo teigiamą tiesinį santykį. Be to, nors įmonių MTP intensyvumas padidėjo didėjant ITUI intensyvumui, tai neigiamai sumažino teigiamą ryšį tarp ITUI intensyvumo ir BFP. Šie rezultatai suteikia gilesnį ir prasmingesnį įmonių BFP supratimą apie ITUI intensyvumą, kurį galima kiekybiškai įvertinti. Straipsnyje taip pat aptarta teorinė ir vadybos svarba tarpvalstybinėms ir Kinijos vyriausybės investicijoms.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: išorinės tiesioginės užsienio investicijos (ITUI), galutinis faktoriaus produktyvumas (GFP), mokslinių tyrimų ir plėtros intensyvumas (MTPI), Kinija.