• © Vilniaus universitetas, 2002-2019
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2019
  • © Latvijos universitetas, 2002-2019
AR PAJAMŲ STATUSAS GALI BŪTI PERDUODAMAS IŠ KARTOS Į KARTĄ? TYRIMAS, PAREMTAS MIKROTYRIMŲ DUOMENIMIS
Kangyin Lu, Manxue Chen, Liwen Jia

SANTRAUKA.  Pajamų statusas yra vienas svarbiausių asmens socialinės padėties rodiklių. Atsižvelgiant į didelį Kinijos pajamų atotrūkį, pajamų statuso perdavimas iš kartos į kartą pirmiausia sumažins tarp kartų gaunamų pajamų mobilumą, dėl kurio nemažėja pajamų atotrūkis ir kenkiama socialinei lygybei. Remiantis mikrotyrimų duomenimis, buvo sudaryti keturi ekonometriniai modeliai, skirti empirinei pajamų statuso, perduodamo tarp kartų, galimybių ir lygio analizei. Įvertintas kiekvieno veiksnio poveikis, išsamiai ištyrus Kinijos pajamų statuso perdavimą tarp kartų. Darytina išvada, kad atotrūkis tarp tėvų pajamų statusų sumažės statuso perdavimo tarp kartų proceso metu; dėl pajamų statuso perdavimo tarp kartų padidės pajamų skirtumai tarp regionų; pajamų statuso perdavimas tarp kartų padidins pajamų atotrūkį tarp miesto ir kaimo; tėvų šeimos pajamos padidins pajamų lygio skirtumus tarp kartų; tėvų turto, ypač finansinio turto, turėjimas gali skatinti kartų gaunamų pajamų mobilumą.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: pajamų nelygybė, kartų pajamų mobilumas, perdavimas tarp kartų, socialinė nelygybė.