• © Vilniaus universitetas, 2002-2018
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2018
  • © Latvijos universitetas, 2002-2018
POZICIJA IR PRIKLAUSOMYBĖ TARP KINIJOS, RUSIJOS IR EUROPOS SĄJUNGOS SĄSAJOJE SU ŠILKO KELIO EKONOMINIU DIRŽU PVG
Lijun Jia, Tianyi Jin, Xiaosong Zheng

SANTRAUKA.  Straipsnyje nagrinėjama Kinijos, Rusijos ir Europos Sąjungos PVG pozicija nuo 1995 iki 2011 m. Pasitelkti pridėtinės vertės prekybos duomenys, gauti iš pridėtinės vertės prekybos duomenų bazės. Kitaip nei ankstesniuose darbuose, šiame dėmesys sutelktas į tris didžiausias ekonomikas pagal Šilko kelio - ekonominės juostos - strategiją siekiant nustatyti priklausomybę ir tikrąją PVG poziciją. Rezultatai atskleidė, kad Kinijos gamybos pramonės dalyvavimas pasaulinėje vertės grandinėje tarp regionų dažnėja, o jos pozicija pasaulinėje vertės grandinėje tarp Kinijos, Rusijos ir Europos Sąjungos pakilo. Tačiau daugumos apdirbamosios pramonės įmonių padalinys PVG vis dar yra žemoje padėtyje, išskyrus darbą jėgos pramonėje.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: PVG pozicijos indeksas, pridėtinės vertės prekyba, tarptautinis darbo pasidalijimas, pradžios priklausomybė (angl. upstream dependence), įnašo koeficientas.