• © Vilniaus universitetas, 2002-2018
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2018
  • © Latvijos universitetas, 2002-2018
FINANSŲ INDUSTRIJOS EKOSISTEMOS TERITORINIS PASISKIRSTYMAS ŠANCHAJUJE LITTLE LUJIAZUI
Yuegang Chen, Yan Wu, Lijun Chen, Longfei Guo

SANTRAUKA.  Little Lujiazui yra labai svarbus Šanchajaus Tarptautinio finansų centro statybai. Pasitelkus įrankius - Kriging interpoliavimo metodą, laipsniais matuojamą centrinę padėtį, vidutinį kelio ilgį ir klasterio koeficientą, tyrime analizuojamas Little Lujiazui esančių įmonių erdvinis pasiskirstymas. Tirtos 1445 įmonės šiame rajone, turinčios ne daugiau kaip 25 pastatus. Prieita prie išvadų, kad Little Lujiazui esančių įmonių erdvinis pasiskirstymas sudaro centro-periferijos modelį. Pramoninė ekosistema, paremta finansų pramone, įsitvirtina kartu su daug labai aukšto efektyvumo įtakingų įmonių, taip pat su suburta aukštos kvalifikacijos darbo jėga.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: OFDI Lujiazui, erdvinis pasiskirstymas, centro-periferijos išsidėstymas, ekosistema, tinklas.