• © Vilniaus universitetas, 2002-2007
  • © Latvijos universitetas, 2002-2007
Kviestinio redaktoriaus žodis

JEL klasifikacija: Y20.

Tarptautinis mokslo darbų leidinys „Verslo ir ekonomikos transformacijos“ (TIBE) pradeda naują savo veiklos etapą, pasiūlydamas autoriams ir skaitytojams naują produktą – TIBE Biblioteką, kurią sudarys prie TIBE leidžiami priedai, atitinkantys Leidinio misiją, mokslinę dvasią bei straipsnių atrankos standartus.

TIBE priedų leidybą sąlygojo šios dvi priežastys: pirma, pasiūlyti konstruktyvią aukštos kokybės tarptautinių konferencijų, simpoziumų bei forumų straipsnių publikavimo galimybę; antra, tapti mokslinių monografijų (publikuojamų anglų kalba) leidybos prie mokslinio žurnalo pradininku Lietuvoje.

Mes nukreipsime savo pastangas mokslinės minties Centrinės ir Rytų Europos regione sklaidai, kaip nurodyta mūsų leidybos misijoje, siekdami skatinti apsikeitimą inovatyviomis idėjomis bei konceptualiomis įžvalgomis plačiame socialinių mokslų kontekste, ypač ekonomikos bei vadybos ir administravimo kryptyse, apjungiant mokslinius pasiekimus bei progresyvius požiūrius į tarpdisciplininę perspektyvą.

Vilniaus universiteto Kauno humanitarinis fakultetas, vykdydamas šią naują misiją kaip Leidinio steigėjas ir leidėjas, 2007 m. gegužės 18 – 19 dienomis suorganizavo pirmąją tarptautinę-tarpdisciplininę mokslinę konferenciją FIHUSO-2007, apjungiant fizinius, humanitarinius bei socialinius mokslus.

TIBE 6 tomo, 2(12), 2007 Priede A pristatomi šios mokslinės konferencijos straipsniai vadybos ir administravimo kryptyje, kurie orientuojasi į transformacinius šios mokslo kryties teorijos ir praktikos procesus:

1. transformacijų iššūkiai komercijoje nagrinėjami šiais aspektais – smulkių ir vidutinių įmonių užsienio prekybos klausimais, finansinių sprendimų priėmimo žaidimų teorijos bei neapibrėžtumo sąlygomis, rinkos reformų bei visuomenės lūkesčių sąlyčio taškais, tarptautinės reklamos strategijų bei reklamos verslo socialinių, psichologinių bei etinių prielaidų diskursais;
  2. transformaciniai organizacijų ir tinklų struktūrų ypatumai tyrinėjami, įsigilinant į įmonės įsipareigojimų metmenis, marketingo kanalų konfliktų sprendimo būdus, savivaldybių valdymo gerinimo perspektyvas inovacijų bei demokratijos veiksnių pagalba, moterų judėjimo, kaip organizacijos, Lietuvoje ištakas ir tendencijas;
  3. informacinės technologijos yra suvokiamos kaip modernaus gyvenimo, pasireiškiantis privačiame versle, ne pelno siekiančiose organizacijose bei viešajame sektoriuje, katalizatorius, stiprinant kompetencijas bei užtikrinant visuomenės, verslo partnerių bei susijusių institucijų prieigą per virtualius tinklus ir elektronines paslaugas.

Mes tikimės, kad pasiūlytas naujas TIBE produktas mokslo bendruomenei ir verslo praktikams praplės jo naudojimo galimybės tiek horizontale, tiek vertikale, semiantis inovatyvių idėjų, mokslinių pasiekimų bei moksliškai pagrįstų rekomendacijų vystymosi ekonomikos pažinime.

Kviestinė redaktorė prof. dr. Dainora Grundey