• © Vilniaus universitetas, 2002-2005
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2005
  • © Latvijos universitetas, 2002-2005
Estijos pasiruošimas Euro įvedimui 2007 m. – pirmalaikis žingsnis su nepalankiomis pasekmėmis
Robert Mikecz

SANTRAUKA. Nežiūrint to, kad Estija tikriausiai įvykdys visus konvergencijos kriterijus, jos įstojimas į ekonominę ir monetarinę sąjungą 2007 m. pradžioje yra vertinamas kaip pirmalaikis. Estijos ekonomiką kol kas galėtume vertinti kaip besivystančią. Šiuo metu Estija turi didelė einamosios sąskaitos deficitą, aukštą bedarbystės lygį ir neišvystytą materialią infrastruktūrą. Be to, Estijos vyriausybė turi dėti dideles pastangas žmogiškųjų išteklių kokybės gerinimui.

Vertinant tai, kad Estija, kaip ir kitos Centrinės ir Rytų Europos šalys, pretenduojančios įsivesti Eurą, gali atitikti konvergencijos kriterijus, pats faktas uždės didelius suvaržymus šalies ekonomikos augimui. Straipsnyje pateikiama argumentacija, jog Euro įvedimo Estijoje kaštai šiuo metu neatsveria šios valiutos naudos.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: Euro-zona, regionų vystymasis, konvergencijos kriterijai, monetarinė integracija, Estija.