• © Vilniaus universitetas, 2002-2023
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2023
  • © Latvijos universitetas, 2002-2023

SKAITMENINIŲ ĮGŪDŽIŲ LYGIS IR POKYČIAI Z KARTOJE - COVID-19 PANDEMIJOS POVEIKIO PERSPEKTYVA
Eva Ivanova, Anna Lemanska-Majdzik, Małgorzata Okręglicka, Valentinas Navickas

SANTRAUKA:  Šiuolaikinis pasaulis remiasi skaitmeninėmis technologijomis ir reikalauja, kad kiekvienos organizacijos nariai turėtų įgūdžių naudotis skaitmenine aplinka, kad galėtų veiksmingai remti informacijos įgijimą, kritinį mąstymą, kūrybiškumą ir palaikyti problemų sprendimo procesą. COVID-19 skubiai ir intensyviai atskleidė skaitmeninio raštingumo svarbą bendruomenėse visame pasaulyje, kad būtų galima tvariai vykdyti visuomenines operacijas. Piliečių skaitmeninio raštingumo ugdymas jau yra švietimo ir mokymo prioritetas siekiant patenkinti Pramonės 4.0, skaitmeninės ekonomikos ir visuomenės poreikius. Pandemija išryškino prieigos prie skaitmeninių technologijų skirtumus visame pasaulyje. Skaitmeninės technologijos pakeitė žinių ir informacijos prieinamumo, dalijimosi jomis ir jų kūrimo būdus. Pasaulinė COVID-19 pandemija gerokai padidino skaitmeninį žinių perdavimą, todėl skaitmeninės kompetencijos tapo labai svarbios norint dalyvauti visuomenėje, įtraukiant mokymosi visą gyvenimą ir užimtumo galimybes. Skaitmeninimas atveria naujas švietimo galimybes, jaunosios kartos švietimas skaitmeninių technologijų srityje visų pirma turėtų atspindėti darbdavių poreikius.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: skaitmeniniai įgūdžiai; skaitmeninės kompetencijos; COVID-19 pandemija; Z karta.