• © Vilniaus universitetas, 2002-2023
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2023
  • © Latvijos universitetas, 2002-2023

RYŠYS TARP VERSLO PROCESŲ VALDYMO GALIMYBIŲ IR ROBOTIZUOTO PROCESŲ AUTOMATIZAVIMO ORGANIZACIJOJE TEIKIAMOS NAUDOS
Inga Stravinskienė, Dalius Serafinas

SANTRAUKA:  Ketvirtosios pramonės revoliucijos kontekste, kai organizacijos vis dažniau susiduria su neaiškia ir sudėtinga verslo aplinka, skaitmeninės technologijos naudojamos siekiant įgyti ir išlaikyti dinamiškumą, inovacijas, reaguoti į kintančius visuomenės poreikius ir lankstumą, kurie yra būtini šiais pokyčių laikais. Šiuolaikinėje konkurencinėje aplinkoje organizuoti įmonės veiklą vien pagal funkcijas ir užduotis nebėra tikslinga. Didėja susidomėjimas į procesą orientuotos organizacijos koncepcija (Szelagowski, Berniak-Woźny, 2020) ir vis daugiau dėmesio skiriama operacijų ir verslo procesų skaitmeninimui (Kirchmer, 2017; Siderska, 2020). Šiuo straipsniu, remiantis teorinėmis įžvalgomis, siekiama apibrėžti ryšį tarp esminių verslo procesų valdymo galimybių aspektų ir robotų procesų automatizavimo teikiamos naudos. Apibendrinant teigtina, kad BPM galimybės veikia robotų procesų automatizavimo teikiamą naudą organizacijoje.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: verslo procesų valdymas; verslo procesų valdymo galimybės; robotizuotas procesų automatizavimas.