• © Vilniaus universitetas, 2002-2023
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2023
  • © Latvijos universitetas, 2002-2023

RUMUNIJOS MAŽŲJŲ IR VIDUTINIŲ ĮMONIŲ APLINKOSAUGOS, SOCIALINIŲ IR VALDYMO VEIKSNIŲ IR FINANSINIŲ REZULTATŲ RYŠIO ANALIZĖ
Alexandra Dănilă, Gabriela Gheorghiu, Raluca Andreea Trandafir, Cristinel Iftene, Adrian Șerban-Comănescu

SANTRAUKA:  Šiuo metu aplinkosaugos, socialinė ir valdysenos (ESG) atskaitomybė tampa vis svarbesnė bendrovėms, nes investuotojai, priimdami sprendimus dėl finansavimo ir (arba) investavimo, vis atidžiau vertina nefinansinius bendrovių veiklos aspektus. Vartotojai savo ruožtu pradėjo nebetoleruoti organizacijų elgesio, kuris neatitinka tvarumo politikos. Atsižvelgiant į tai, šios mokslinių tyrimų iniciatyvos tikslas - įvertinti, kokiu mastu ESG veiksniai teigiamai veikia Rumunijos mažųjų ir vidutinių įmonių, veikiančių turizmo srityje, finansinius rezultatus. Remdamiesi 2017 m. lapkričio - 2022 m. gegužės mėn. atliktos šių MVĮ apklausos rezultatais ir palyginę juos su rezultatais, gautais analizuojant metines finansines ataskaitas, autoriai daro išvadą, kad tarp ESG veiksnių, t. y. Rumunijos turizmo MVĮ draugiškumo aplinkai, socialinio požiūrio ir valdymo, ir jų finansinių rezultatų yra teigiamas ryšys. Apibendrinant galima daryti išvadą, kad įmonės vykdomoji vadovybė derinimąsi prie ESG standartų turėtų vertinti ne tik kaip prievolę, kurią reikia vykdyti, bet ir kaip absoliučiai būtiną žingsnį, užtikrinantį kuo greitesnį perėjimą prie ekologiškos, socialinės ir gerai valdomos ekonomikos.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: ESG veiksniai; finansiniai rezultatai; mažosios ir vidutinės įmonės; Rumunija.