• © Vilniaus universitetas, 2002-2023
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2023
  • © Latvijos universitetas, 2002-2023

PAJAMŲ NELYGYBĖS VIETNAME NAGRINĖJIMAS: OPV VAIDMUO, EKONOMIKOS AUGIMAS IR NEDARBAS
Huong Lien Ho, Irena Benesova, Lenka Rumankova

SANTRAUKA:  Straipsnyje siekiama nustatyti oficialios paramos vystymosi (OPV) ir nedarbo lygio poveikį pajamų nelygybei Vietname nuo 1992 iki 2022 m. Remdamiesi teorine ir empirine sinteze, autoriai konstravo regresijos modelius ir duomenims analizuoti naudojo vektorinę autoregresiją. Tyrimas atskleidžia keletą reikšmingų išvadų, susijusių su pajamų nelygybe Vietname. Tarp pajamų nelygybės ir pajamų vienam gyventojui yra sudėtingas ryšys: pirmaisiais trejais prognozės metais koreliacija yra teigiama, o nuo ketvirtųjų metų - neigiama. Pajamų nelygybė didėja didėjant pajamoms vienam gyventojui, ypač tarp viduriniosios klasės. Be to, yra neigiamas ryšys tarp pajamų nelygybės ir nedarbo. Kita vertus, oficiali parama vystymuisi teigiamai koreliuoja su pajamų nelygybe, pajamomis vienam gyventojui ir nedarbu.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: ekonomikos augimas; pajamų nelygybė; oficiali parama vystymuisi (OPV); nedarbas.