• © Vilniaus universitetas, 2002-2023
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2023
  • © Latvijos universitetas, 2002-2023

NACIONALINIŲ AKCIJŲ BIRŽŲ IR KOTIRUOČIŲ (NEEQ) PAKOPINĖS SISTEMOS POVEIKIS TECHNOLOGIJOMIS GRĮSTŲ MVĮ AUGIMUI FINANSAVIMO APRIBOJIMŲ POŽIŪRIU
Xin Zhou, Pingfeng Liu, Xi Luo

SANTRAUKA:  Technologijomis grindžiamos mažosios ir vidutinės įmonės (MVĮ) yra svarbios skatinant nacionalinį ekonominį ir socialinį vystymąsi, taip pat pramonės pertvarką ir modernizavimą. Tačiau finansavimo sunkumai, siauri finansavimo kanalai ir netinkama finansavimo aplinka yra svarbios priežastys, ribojančios mokslu ir technologijomis grindžiamų MVĮ augimą. Į mokslinių tyrimų imtį buvo įtrauktos technologijomis pagrįstos MVĮ, taip pat įtrauktos į Kinijos NEEQ 2016-2020 m. remiantis signalizavimo teorija. NEEQ pakopinės sistemos poveikis technologijomis pagrįstų MVĮ augimui buvo tiriamas atsižvelgiant į finansavimo apribojimus. Rezultatai rodo, kad pakopinė NEEQ sistema didina aukštos kokybės įmonių patrauklumą ir pripažinimą ir gali veiksmingai atrinkti technologijomis grindžiamas MVĮ, turinčias geresnių finansinių rezultatų ir stipresnių inovacinių pajėgumų. Ši sistema taip pat sudaro sąlygas technologijomis grindžiamoms MVĮ sulaukti daugiau rinkos dėmesio ir finansinės paramos, taip gerokai palengvinant įmonių finansavimo suvaržymų aplinką ir padidinant įmonių finansavimo veiksmingumą. Be to, nuosavo kapitalo finansavimas teigiamai veikia įmonių augimą, o technologinių inovacijų pajėgumai atlieka teigiamą tarpininko vaidmenį nuosavo kapitalo finansavimo technologijomis grindžiamų MVĮ augimui srityje. Šio tyrimo išvados padeda išsiaiškinti daugiapakopio kapitalo rinkos padalijimo poveikio įmonių augimui perdavimo kelią, taip pat suteikia teorinį pagrindą būsimam MVĮ finansavimo politikos formavimui ir daugiapakopio kapitalo rinkos tobulinimui ir plėtrai.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: technologijomis grindžiamos MVĮ; augimas; NEEQ; nuosavo kapitalo finansavimas.