• © Vilniaus universitetas, 2002-2023
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2023
  • © Latvijos universitetas, 2002-2023

KAIP INOVACIJOS IR VERSLUMAS VEIKIA EKONOMIKOS AUGIMĄ? VYRIAUSYBĖS PARAMA IR FINANSINĖ PLĖTRA KAIP MODERATORIAI
Mingming Ren, Haijiang Wu

SANTRAUKA:  Inovacijų ir verslumo indeksas yra svarbi pasaulio ekonomikos struktūrinės reformos dalis ir konkretus požymis, kaip formuoti naują ekonomikos augimo dinamiką. Tačiau teoriniai esamų tyrimų paaiškinimai, kaip inovacijos ir verslumas veikia regiono ekonomikos augimą, vis dar yra riboti. Straipsnyje ryšys tarp inovacijų ir verslumo bei regioninės ekonominės plėtros aiškinamas remiantis Schumpeterio inovacijų teorija ir neoklasikinio ekonomikos augimo teorija, remiantis kiekvieno Kinijos prefektūros lygio miesto 2004-2019 m. paneliniais duomenimis, taip pat inovacijų ir verslumo poveikiu regionams. Buvo analizuojamas ekonomikos augimas ir jų ribinės sąlygos. Rezultatai rodo, kad (1) inovacijos ir verslumas stipriai teigiamai veikia ekonomikos augimą, o tai skatina kokybišką Kinijos ekonomikos plėtrą; (2) vyriausybės parama ir finansinio išsivystymo lygis teigiamai mažina ryšį tarp inovacijų ir verslumo bei regiono ekonomikos augimo ir sustiprina inovacijų ir verslumo sukeliamo ekonomikos augimo poveikį; (3) inovacijos ir verslumas rytiniuose ir centriniuose Kinijos regionuose labai prisideda prie ekonomikos augimo. Kuo aukštesnis administracinis lygis, tuo reikšmingesnis ekonominis inovacijų ir verslumo poveikis. Išvadose pateikiami empiriniai duomenys inovacijų ir verslumo politikai formuoti ir optimizuoti, taip pat pateikiamos regioninės ekonominės plėtros politikos įžvalgos.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: inovacijos ir verslumas; ekonomikos augimas; vyriausybės parama; finansinė plėtra; regionų nevienalytiškumas.