• © Vilniaus universitetas, 2002-2023
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2023
  • © Latvijos universitetas, 2002-2023

ES VALSTYBIŲ NARIŲ INTERNACIONALIZACIJOS PROCESAS, INOVACIJOS IR EKSPORTO APIMTYS
Jan Öhm, Zuzana Pěničková

SANTRAUKA:  Šiame straipsnyje daugiausia dėmesio skiriama bendrųjų išlaidų moksliniams tyrimams ir technologinei plėtrai (GERL), EPT (Europos patentų tarnybos) paraiškų skaičiaus, tenkančio milijonui gyventojų, ir eksporto apimčių, tenkančių milijonui ES valstybių narių gyventojų, ryšiui. Abu rodikliai atspindi konkrečių valstybių padėtį internacionalizacijos procese, ypač aukštos pridėtinės vertės produkcijos eksporto atveju. Šio straipsnio tikslas - nustatyti, ar minėti rodikliai koreliuoja su ES valstybių narių eksporto apimtimi.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: EPO patentai; eksporto apimtys; ES; GERL; internacionalizacija; socialiniai modeliai.