• © Vilniaus universitetas, 2002-2023
  • © Latvijos universitetas, 2002-2023

DIDŽIŲJŲ DUOMENŲ VAIDMUO FINTECH PRAMONĖJE: BIBLIOMETRINĖ ANALIZĖ
Claudiu Boțoc, Mohammad Diaa Khaled, Laura Raisa Miloș, Raluca Bilți

SANTRAUKA:  FINTECH sektorių iš esmės pakeitė didieji duomenys, suteikiantys įmonėms galimybę pagerinti sprendimų priėmimą, analizuoti klientų elgseną ir kurti novatoriškus produktus, tokius kaip individualizuoti investicijų portfeliai, rizika grindžiama kainodara ir sukčiavimo aptikimas. Tačiau tai sukėlė ir potencialių grėsmių saugumui ir finansiniam stabilumui. Tikimasi, kad didžiųjų duomenų svarba FINTECH srityje didės augant pramonei, suteikiant įmonėms konkurencinį pranašumą ir gerinant klientų aptarnavimą. Straipsnyje atlikta bibliometrinė 354 straipsnių, indeksuotų "Web of Science", apžvalga, atskleidžianti, kad didieji duomenys yra pripažinti kaip kritinis inovacijų ir sutrikimų finansų sektoriuje variklis. Šis straipsnis prisideda prie dabartinių žinių, pateikiama įžvalgų apie mokslinių tyrimų tendencijas ir kylančias problemas, susijusias su didžiaisiais duomenimis FINTECH. Daugumoje literatūros apie didžiuosius duomenis finansinių technologijų pramonėje daugiausia dėmesio skiriama poveikiui, rizikos valdymui ir pasekmėms.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: didieji duomenys; fintech; duomenų analitika; inovacijos; bibliometrinė analizė.