• © Vilniaus universitetas, 2002-2023
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2023
  • © Latvijos universitetas, 2002-2023

AR APLINKOSAUGOS, SOCIALINIAI IR VALDYMO REZULTATAI TURI ĮTAKOS ĮMONIŲ EKONOMINEI VERTEI? KINIJOS LISTINGUOJAMŲ BENDROVIŲ AKCIJŲ DUOMENYS
Xiaobo Fang, Wenyu Zhang, Minoo Ghoreishi

SANTRAUKA:  Pastaraisiais metais, didėjant supratimui apie tvarų vystymąsi, investuotojai ir mokslininkai palaipsniui ėmė kreipti daug dėmesio į įmonių aplinkosaugos, socialinius ir valdysenos (angl. ESG) rodiklius. Siekiant ištirti, ar ESG veiklos rezultatai daro įtaką įmonių ekonominei vertei, naudojant 2010-2019 m. Kinijos įmonių, kurių akcijos įtrauktos į A sąrašus, patentinius duomenis ir regresinę analizę, lyginamąjį vertinimą ir patikimumo testavimą, buvo analizuojamas ESG veiklos rezultatų poveikis įmonių ekonominei pridėtinei vertei (angl. EVA), taip pat atitinkami įtakos mechanizmai iš suinteresuotųjų šalių teorijos perspektyvos. Rezultatai rodo, kad įmonės ESG veiklos rezultatai reikšmingai teigiamai veikia įmonės ekonominę vertę. Skolos finansavimo sąnaudos ir mokesčių našta atlieka dalinį tarpininkavimo vaidmenį darant ESG veiklos rezultatų poveikį įmonės ekonominei vertei. Nevalstybinių kontroliuojančiųjų bendrovių, ne itin taršių bendrovių, didelių bendrovių ir rytinio regiono bendrovių ESG veiklos rezultatai labiau teigiamai veikia bendrovės ekonominę vertę. Moterų vadovių dalies, vadovų amžiaus, išsilavinimo lygio ir darbo stažo padidėjimas reikšmingai padidina įmonės ESG veiklos rezultatus. Šio tyrimo metu gautos išvados prisideda prie ESG informacijos atskleidimo kokybės įmonėse.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: ESG veiklos rezultatai; įmonės ekonominė vertė; skolos finansavimo sąnaudos; mokesčių našta.