• © Vilniaus universitetas, 2002-2023
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2023
  • © Latvijos universitetas, 2002-2023

AR APLINKOS, SOCIALINIAI IR VALDYMO STRUKTŪRŲ VEIKLOS REZULTATAI GALI PAGERINTI KOKYBIŠKĄ ĮRANGOS GAMYBOS ĮMONIŲ PLĖTRĄ?
Qingyuan Shen, Jiulong Zhu, Mingxia Qi, Xiaoyan Tao

SANTRAUKA:  ESG (aplinkos, socialinės ir valdymo) koncepcijos ir įmonių aukštos kokybės plėtra tapo akademinio dėmesio centru, tačiau esama literatūra nepateikė sistemingų teorinių įžvalgų apie tai, kaip ESG rezultatai veikia aukštos kokybės įmonių plėtrą. Siekiant išspręsti minėtą mokslinių tyrimų spragą, naudojant Kinijos A akcijų įrangos gamybos biržoje kotiruojamų bendrovių 2012-2021 m. duomenis, pagrįstus pagrindinio agento teorija ir signalizacijos teorija, buvo ištirtas ESG atsakomybės vykdymo poveikis įmonės aukštos kokybės plėtrai ir žaliųjų technologinių inovacijų tarpininkavimo vaidmuo šiuose santykiuose. Įrangos gamybos įmonių aukštos kokybės plėtros lygis buvo matuojamas naudojant entropijos svertinį TOPSIS (Užsakymo pirmenybės metodas pagal panašumą į idealų sprendimą) metodą. Rezultatai atskleidžia, kad ASV rezultatai turi teigiamą linijinį poveikį aukštos kokybės įrangos gamybos įmonių plėtrai, nesant netiesinio poveikio įrodymų. Konkrečiai, matmenys atskirai atlieka skatinamąjį vaidmenį aukštos kokybės įrangos gamybos įmonių plėtroje. Be to, ASV rezultatai teigiamai skatina įmonių aukštos kokybės plėtrą, nes reikšmingai tarpininkaujama žaliųjų technologinių inovacijų srityje. Skatinamasis ESG veiklos poveikis aukštos kokybės plėtrai yra didesnis nevalstybinėms įrangos gamybos įmonėms nei valstybinėms įmonėms. Be to, teigiamas ESG veiklos rezultatų poveikis yra reikšmingas aukštos kokybės įrangos gamybos įmonių plėtrai rytų regionuose, bet nėra reikšmingas kituose regionuose. Išvados suteikia vertingų įžvalgų įrangą gaminančioms įmonėms, kad jos galėtų suprasti ASV veiklos poveikį jų aukštos kokybės plėtrai ir suformuluoti tinkamas diferencijuotas strategijas.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: ESG veiklos rezultatai; įrangos gamybos įmonės; aukštos kokybės plėtra; žaliųjų technologijų inovacijos.