• © Vilniaus universitetas, 2002-2023
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2023
  • © Latvijos universitetas, 2002-2023

UŽIMTUMO IR VERSLUMO PASLAUGOS KOLEGIJŲ STUDENTAMS: EKSTREMALIŲ VISUOMENĖS SVEIKATAI SITUACIJŲ VALDYMAS
Min Cheng

SANTRAUKA:. . Verslumas ne tik skatina ekonominį ir socialinį augimą, bet ir mažina nedarbo lygį. Pastebėtina, kad 2020 m. visuomenės sveikatos krizė neigiamai paveikė studentų darbo ir verslo galimybes. Studentai susidūrė su neregėtomis kliūtimis ir naujomis galimybėmis, todėl reikia nuodugniai išanalizuoti studentų darbo paslaugų sritį. Šiuolaikiniai universitetai stengiasi išplėsti priėmimo mastą, todėl daugėja kolegijų absolventų. Remiantis 2022 m. valstybine statistine ataskaita, asmenų, baigusių bendras kolegijas Kinijoje skaičius artėja prie 10 milijonų žmonių, 1,6 milijono daugiau nei praėjusiais metais. Dėl didelio mokyklų ir universitetų skaičiaus augimo kolegijų absolventams tapo sunkiau susirasti darbą. Šiame straipsnyje nagrinėjamos kolegijos studentų darbo sąlygos ir kliūtys siekiant ištirti kolegijos studentų darbo paslaugas, remiantis ankstesniais tyrimais ir teorinėmis prielaidomis. Pagrindinės šio tyrimo išvados yra šios: viešosios politikos parama ir teisinės sistemos stiprinimas standartizuoja verslumą, kolegijų studentų veiklą, todėl universitetai ir kolegijos turėtų skirti pakankamai dėmesio įsidarbinimo situacijai kurdami tobulesnę įsidarbinimo rėmimo sistemą, supaprastindami įdarbinimo procedūras, pradėdami verslumo mokymo programas, kurios gerintų studentų gebėjimus, būtinus naujoviškose darbo vietose, siūlydami kuo išsamesnę informaciją apie įsidarbinimą, didinti užimtumo lygį, teikti studentams praktines įdarbinimo paslaugas.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: ekstremalios situacijos visuomenės sveikatai; avarinių situacijų valdymas; paslaugų paklausa; užimtumas ir verslumas; koledžo studentai.