• © Vilniaus universitetas, 2002-2022
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2022
  • © Latvijos universitetas, 2002-2022

PER DIDELIS VADOVŲ PASITIKĖJIMAS, AKCINIO KAPITALO LENGVATOS IR PRIKLAUSOMUMAS NUO SĄNAUDŲ
Juanjuan Xu, Hui Lin

SANTRAUKA:. . Šiame straipsnyje nagrinėjamas akcinio kapitalo skatinimo ir vadovo per didelio pasitikėjimo savimi poveikis sąnaudų pastovumui. Pernelyg savimi pasitikintis generalinis direktorius yra linkęs į optimistinius lūkesčius dėl ateities, o tai lemia didesnį priklausomumą nuo sąnaudų. Mažinant optimistišką elgesį ir skatinant opcionų programą ne tik reikšmingai sumažinamas sąnaudų nepastovumas, bet ir susilpninamas pernelyg didelio vadovų pasitikėjimo poveikis sąnaudų nepastovumui. O vadovė moteris ir riboto naudojimo kapitalas padeda sušvelninti sąnaudų nepastovumą ir pernelyg didelio vadovų pasitikėjimo poveikį sąnaudų nepastovumui. Šios išvados prisideda prie mokslinės literatūros, susijusios su nuosavo kapitalo skatinimo ir per didelio pasitikėjimo pasekmėmis, taip pat praturtina tyrimus, susijusius su moterų vadovių vaidmeniu įmonių valdyme.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: per didelis vadovų pasitikėjimas, sąnaudų lipnumas, vadovė moteris, akcijų pasirinkimo sandoris, ribotos galimybės, apribotas kapitalas.