• © Vilniaus universitetas, 2002-2022
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2022
  • © Latvijos universitetas, 2002-2022
PAŽANGUS LOGISTIKOS TRANSPORTO TINKLAS, PAGRĮSTAS APYTIKSLIU VALDYMO ALGORITMU: APKROVOS SRAUTO PROGNOZĖS TYRIMAS
Chenyang Zhao, Shiyan Xu, Maoguo Wu, Shuqi Yao, Xiao Luo

SANTRAUKA.  Transporto tinklas kaip svarbus logistikos veiklos infrastruktūros įgyvendinimo veiksnys reikšmingai lemia logistikos efektyvumą. Pagrindinis transporto tinklo kompleksiškumo analizės metodas - kompleksinis tinklas. Analizuojant kompleksinio tinklo teorijos taikymą aviacijoje, geležinkelių tranzite ir miesto transporte atkreipiamas dėmesys į transporto tinklo sudėtį: paklausos tinklą, organizacijos tinklą, kelių tinklą ir objektų tinklą. Vis dėlto dėl tam tikrų didmiesčių charakteristikų ir stiprių centrų modelio kūrimo vis labiau ryškėja priešprieša tarp didžiulės logistikos paskirstymo paklausos ir ribotų kelių eismo išteklių miesto centre. Dėl šios priežasties būtina tirti ir kurti skubių siuntų pristatymo pramonę. Remiantis apytiksliu valdymo algoritmu, šiame darbe analizuojamas nevaržomas (ang. unblocked) interneto krovinių pervežimo bendrovių miesto logistikos paskirstymo tinklo patikimumas ir pateikiamas pažangios logistikos transporto tinklo krovos srauto apskaičiavimo ir prognozavimo metodas.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: apytikslis valdymo algoritmas; pažangi logistika; transporto tinklas.