• © Vilniaus universitetas, 2002-2022
  • © Latvijos universitetas, 2002-2022
GEOLOGINIŲ OBJEKTŲ VERSLO RYŠIŲ GAVYBOS, PAGRĮSTOS ĮKĖLOS METODU, TYRIMAI
Lv Pengfei, Yao Zheng, Wang Chunning, Zhu YueQin, Liu Wei

SANTRAUKA.  Objektų ryšių gavybos tyrimo tikslas - iš nestruktūrinių dokumentų išgauti struktūrinius objektų ryšių duomenis. Pasitelkus objektų ryšių gavybos technologiją, pavieniai ir nepriklausomi literatūros ištekliai gali būti pritaikyti žinių sistemai su tarpusavyje susijusiu ir daugialypiu turiniu, kuris padeda žmonėms greitai atrasti struktūrinį objektų kontekstą ir intuityviai, sistemingai gauti tikslinę informaciją. Objektų ryšių gavybos mokslinių tyrimų metodai tobulėjo remdamiesi taisyklėmis, žinių bazėmis ir mašininiu mokymusi. Neženklintų duomenų analizė yra sudėtinga, tačiau ji yra būtina mašininiu mokymusi grindžiamiems objektų ryšių gavybos tyrimams. Pasitelkus įkėlos metodą atlikta daugkartinė ir pakartotinė pavyzdžių atranka, skirta adaptyvinei nežymėtų duomenų analizei. Šiame darbe sukurtas objektų ryšių gavybos metodas, pagrįstas įkėlos metodu, kurį sudaro keturi etapai: konteksto kūrimas, sakinio šablono gavimas, kandidato pirminės reikšmės gavimas ir kandidato pirminės reikšmės įvertinimas balais. Palyginus su rankinio komentavimo rezultatais buvo įrodyta, kad metodo adaptyvumas yra geresnis be didelės apimties žymėtų duomenų.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: geologinė literatūra; objektų ryšiai; mašininis mokymasis; nežymėti duomenys; įkėla.