• © Vilniaus universitetas, 2002-2022
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2022
  • © Latvijos universitetas, 2002-2022
AR ANALITIKŲ STEBĖJIMAS GALI PAGERINTI BIRŽINIŲ BENDROVIŲ INFORMACIJOS ATSKLEIDIMO KOKYBĘ?
Rui Jiao, Rangkun Qi

SANTRAUKA.  Biržinių bendrovių informacijos atskleidimo kokybė ne tik daro įtaką kapitalo rinkos veiklos veiksmingumui, bet ir lemia tai, kaip veiksmingai yra apsaugomos investuotojų teisės. Siekta ištirti, ar analitikų elgsenos stebėjimo tyrimai turi įtakos biržinių bendrovių informacijos atskleidimo kokybei. Panaudoti 2011-2020 m. Kinijos "A" akcijų bendrovių paneliniai duomenys, analitikų stebėjimo mechanizmai, susiję su biržinių bendrovių informacijos atskleidimo kokybe. Analizuota dviejų faktorių fiksuotų efektų ir "Ordered-Probit" modeliais. Vidaus problemos spręstos taikant instrumentinio kintamojo (IK) metodą ir placebo testą, po kurių buvo atliktas atsparumo testas. Rezultatai rodo, kad analitikų stebėjimas gali žymiai pagerinti biržinių bendrovių informacijos atskleidimo kokybę ir bendrovių valdymo lygį. Tai svarbus išorės priežiūros valdymo mechanizmas. Tyrimo išvados gali padėti valdžios sektoriui formuoti atitinkamą politiką ir skatinti analitikus.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: analitikų stebėjimas; informacijos atskleidimas; instrumentinis kintamasis; placebo testas.