• © Vilniaus universitetas, 2002-2022
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2022
  • © Latvijos universitetas, 2002-2022
BENDROSIOS PASKIRTIES TECHNOLOGIJŲ MTEP STRATEGIJA PAGAL DAUGIAAGENTĖS SISTEMOS DALYVAVIMO REŽIMĄ, PAGRĮSTĄ DINAMINIAIS ŽAIDIMAIS
Feng Zhang, Junda Zhu, Guoxin Liu, Yu Wu, Lu Zhang

SANTRAUKA.  Pramonės veiklą riboja nepakankama bendrosios paskirties technologijų (BPT) pasiūla ir mažas tiekimo efektyvumas. Siekiant ištirti optimalią BPT MTEP strategiją, remiantis Stakelbergo strateginio ekonominio žaidimo idėja, buvo sukurtas "lyderio ir sekėjo" įmonių šeimininko ir vergo žaidimo modelis, o BPT MTEP buvo suskirstyti į įmonės vadovaujamą režimą, universiteto ir instituto dalyvavimo režimą ir vyriausybės dalyvavimo režimą. Pagal šiuos tris režimus buvo analizuojamas optimalus pasirinkimas, geriausias kooperacinių MTEP sprendimas ir tinkamiausia vyriausybės subsidija. Be to, siekiant patikrinti išvadas, gautas atlikus modelių analizę, buvo pasitelktas MATLAB modeliavimas. Rezultatai rodo, kad BPT MTEP organizavimo būdo pasirinkimas priklauso nuo bendradarbiavimo laipsnio, MTEP sėkmės rodiklio prieaugio ir kitų veiksnių bei jų sąveikos; šiuo atveju yra reikšmingas bendradarbiavimo laipsnis. Tam tikra prasme išvados yra teorinis BPT MTEP organizavimo būdo pasirinkimo pagrindas, taip pat praktinis orientyras įmonėms, siekiančioms didinti MTEP efektyvumą, ir vyriausybėms, formuojančioms subsidijų politiką.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: bendrosios paskirties technologijos; MTEP strategija; dinaminis žaidimas; daugiaagentė.