• © Vilniaus universitetas, 2002-2022
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2022
  • © Latvijos universitetas, 2002-2022
APLINKOSAUGOS ATASKAITŲ TEIKIMO POLITIKA IR SKOLOS GRĄŽINIMO TERMINAS
Hafezali Iqbal Hussain, Fakarudin Kamarudin, Jason J Turner, Hassanudin Mohd Thas Thaker, Nazratul Aina Mohamad Anwar

SANTRAUKA.  Šiame tyrime nagrinėjamas aplinkosaugos ataskaitų teikimo politikos poveikis remiantis nefinansinių įmonių, įtrauktų į Malaizijos vertybinių popierių biržos "Bursa Malaysia" sąrašus, taip pat įvertinus skolos grąžinimo sistemos lygių duomenis. Taip pat vertinamas įmonių gebėjimas prisitaikyti prie tikslinių skolos grąžinimo terminų lygių remiantis aplinkosaugos informacijos atskleidimo politika. Tyrimas atliktas besivystančios šalies kontekste: politinės ir sutarčių sudarymo išlaidos turi tendenciją veikti finansinius sprendimus. Todėl paskatos, susijusios su aplinkosaugos informacijos teikimo politika, turėtų įtakos įmonių rizikingumui, suvokiamam skaidrumo lygiui, taip pat gebėjimui patekti į kapitalo rinkas. Empiriniai rezultatai, gauti modeliuojant skolos grąžinimo terminą lemiančius veiksnius, rodo, kad informaciją atskleidžiančios įmonės linkusios rinktis trumpesnius skolos grąžinimo terminus. Tyrimo rezultatai leidžia tiesiogiai įvertinti įmonių sutarčių sudarymo sąnaudas, pagrįstas aplinkosaugos ataskaitų teikimo politika. Rezultatai skatina tyrimus, suteikia įžvalgų apie įmonių rizikingumą, likvidumą, taip pat motyvaciją formuoti skirtingą politiką dėl įmonių.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: aplinkosaugos ataskaitų teikimo politika; skolos grąžinimo terminas; dinaminis režimo keitimo modelis; besivystanti šalis.