• © Vilniaus universitetas, 2002-2021
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2021
  • © Latvijos universitetas, 2002-2021
NEOFICIALAUS UŽIMTUMO HETEROGENIŠKUMAS: BENDROJO SOCIALINIO TYRIMO FAKTAI KINIJOJE
Kangyin Lu, Si Chen, Liwen Jia

SANTRAUKA.  Remiantis Kinijos bendrojo socialinio tyrimo (KBST), atlikto 2013 m. ir 2015 m., duomenimis, pirmiausia apibrėžiami skirtingi užimtumo modeliai ir atlikta empirinė pajamų nelygybės tarp skirtingų užimtumo modelių analizė, taikant kvantilinės regresijos ir daugialypės pajamų dekompozicijos metodus.
Neoficialus užimtumas yra akivaizdžiai heterogeniškas. Viena vertus, dėl informatizavimo lygio naujo neoficialaus užimtumo pajamos yra aukštesnės nei įprasto neoficialaus užimtumo, o tai ypač atsispindi mažas ir dideles pajamas gaunančiose grupėse. Kita vertus, nesavarankiško užimtumo pajamos yra mažesnės nei savarankiško užimtumo, ir tai daugiausia lemia diskriminacija. Kartu informatizavimas gali ne tik padėti neoficialiai dirbantiems asmenims, kurių pajamos pasiskirsčiusios vidutinėse ir žemose grupėse, dar labiau padidinti savo pajamas, bet ir padėti daugiau uždirbti savarankiškai dirbantiems vidutinių pajamų grupės asmenims .

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: pajamų nelygybė, užimtumo modelis, kvantilinė regresija, dekompozicija, Kinija.