• © Vilniaus universitetas, 2002-2021
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2021
  • © Latvijos universitetas, 2002-2021
ĮMONIŲ SOCIALINĖ ATSAKOMYBĖ, NEIGIAMAS IŠORINIS POVEIKIS, IŠORINIS POVEIKIS IR INVESTICIJOS Į TARŠOS KONTROLĘ
Junlong Chen, Bo Xu, Ruihan Zhang

SANTRAUKA.  Šiame straipsnyje pateikiamas taršos kontrolės (TK) investicijų modelis ir nagrinėjamos optimalios investicijos į TK esant ir nesant Pigu mokesčiui (PT), taikant dviejų etapų nuoseklųjį procesą. Straipsnyje taip pat aptariama ĮSA (įmonių socialinės atsakomybės) ir neigiamas išorinis poveikis investicijoms internetu ir socialinei gerovei. Rezultatai rodo, kad, nesant PT, investicijos internetu yra neigiamai susijusios su neigiamu išoriniu poveikiu ir teigiamai su ĮSA. Esant PT, neigiamas išorinis poveikis ir ĮSA neaiškia veikia investicijas į TK ir daro įtaką kitų ryšiui su investicijomis į TK. Neaišku, kaip socialinę gerovę veikia vyriausybės taikomas Pigu mokestis, įmonių socialinė atsakomybė ir neigiamas išorinis poveikis, o poveikio mechanizmas skiriasi priklausomai nuo įmonių socialinės atsakomybės ir neigiamo išorinio poveikio vertės. Be to, įtakos mechanizmas yra sudėtingesnis, kai yra PT, nei tada, kai jo nėra. Palyginti, PT gali skatinti socialinę gerovę, bet nebūtinai skatinti investicijas į TK.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: įmonių socialinė atsakomybė (ĮSA), neigiamas išorinis poveikis, investicijos į taršos kontrolę, duopolija, Pigu mokestis.