• © Vilniaus universitetas, 2002-2021
  • © Latvijos universitetas, 2002-2021
VIDINĖS KOKYBĖS UŽTIKRINIMO SISTEMOS DAUGIAŠALIAME ŠVIETIME TYRIMAS
Jing Jiang, Jing Liu

SANTRAUKA.  Daugiašalis švietimas (DŠ) - tai akademinių programų ir aukštojo mokslo institucijų (AMI) judėjimas už šalies ribų, apimantis dėstytojų, mokymo medžiagos, kokybės užtikrinimo ir kt. mobilumą. DŠ priimančiųjų institucijų požiūriu, išorinės kokybės užtikrinimo vyriausybinio lygmens sistemos nepakanka išlaikyti aukštą kokybę. Šio straipsnio tikslas - pasiūlyti vidinę DŠ kokybės užtikrinimo sistemą priimančiųjų institucijų požiūriu. Straipsnyje taikytas literatūros lyginamasis tyrimo metodas ir atlikta Kinijos ir Suomijos DŠ programų atvejo analizė siekiant išsiaiškinti, kaip užtikrinama kokybė tokiais aspektais kaip administracinė organizacija, informacijos atvėrimas, mokymo programų peržiūros mechanizmas, mokymo ir mokymosi kokybės vertinimas, mokymosi paramos sistemos kūrimas, siunčiančiųjų ir priimančiųjų institucijų integracija ir kt. Šis tyrimas partnerinėms institucijoms pateikia gaires, kaip pradėti kokybės užtikrinimą DŠ institucijose ir programose.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: daugiašalis švietimas (DŠ), CFCRS (angl. Chinese-foreign cooperation in running schools), aukštasis išsilavinimas, Kinija.