• © Vilniaus universitetas, 2002-2021
  • © Latvijos universitetas, 2002-2021
VADYBINIS PASITIKĖJIMAS, ŽINIASKLAIDOS DĖMESYS IR AKCIJŲ KAINŲ KRITIMO RIZIKA
Ruchuan Jiang, Yunge Han, Zhiguo Chen, Xinrui Lin

SANTRAUKA.  Biržinių bendrovių rinkos vertę išreiškia akcijų kaina, kuri biržinėms bendrovėms yra itin reikšminga. Akcijų kainų kritimas tiesiogiai pažeidžia bendrovių investuotojų interesus ir itin kenkia sklandžiam kapitalo rinkos vystymuisi. Siekiant ištirti akcijų kainų kritimo priežastis ir nustatyti atitinkamą valdymo mechanizmą, 2010-2019 m. Kinijos biržinių bendrovių duomenys buvo naudojami nustatyti akcijų kainų kritimo riziką neigiamu asimetrijos koeficientu (NCSKEW) ir mažėjančiu didėjančiu kintamumu (DUVOL). Toliau empiriškai buvo tikrinta vadovų pasitikėjimo lygio įtaka įmonių akcijų kainų kritimo rizikai, taip pat analizuojamas žiniasklaidos dėmesio poveikis. Rezultatai rodo, kad pernelyg didelis vadovų pasitikėjimas savimi reikšmingai didina akcijų kainų kritimo riziką. Žiniasklaidos dėmesys kaip išorinis įmonių informacijos priežiūros mechanizmas silpnina reikšmingą teigiamą koreliaciją tarp vadovų pasitikėjimo lygio ir akcijų kainų kritimo rizikos. Šiame tyrime nagrinėjamos akcijų kainų kritimo priežastys iš elgsenos finansų perspektyvos ir toliau tobulinami akcijų kainų kritimo rizikos tyrimai. Šio tyrimo išvados gali paskatinti žiniasklaidą atkreipti dėmesį į išorinį bendrovių ir kapitalo rinkos priežiūros poveikį.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: vadovų pasitikėjimas, elgsenos finansai, akcijų kainų kritimas, įmonių valdymas.