• © Vilniaus universitetas, 2002-2021
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2021
  • © Latvijos universitetas, 2002-2021
SUPLANUOTŲ TEISĖS AKTŲ PAKEITIMŲ EUROPOJE POVEIKIS MEDICINOS PRIETAISŲ GAMINTOJAMS - ĮMONĖS SISTEMOS DINAMIKOS MODELIS
Petra Marešova, Lukaš Režny, Petr Bauer, Lukas Peter

SANTRAUKA.  2021 m. Europa patirs esminį medicinos prietaisų įstatymų pakeitimą, kai bus įvesti privalomi klinikiniai tyrimai mažesnės rizikos grupėms po patekimo į rinką. Šis pakeitimas kelia klausimų dėl būsimų medicinos prietaisų bendrovių ekonominių rezultatų. Pateikiamas mažos įmonės sistemos dinamikos (SD) modelis, pagrįstas aiškiu naujos medicinos prietaisų plėtros vaizdavimu, pabrėžiant įvestų teisės aktų svarbą intuityviajam valdymo sprendimų priėmimui. Modelio prognozės rodo, kad mažoms įmonėms nauji teisės aktai beveik padvigubintų sertifikavimo išlaidas. Nors įgyvendinant MDR 2017/745 direktyvą siekiama padidinti pacientų saugą, rinkos plėtros kontekste tokios priemonės gali sukelti didesnį spaudimą horizontaliai įmonių integracijai, mažoms įmonėms pasitraukiant iš rinkos, ir su tuo susijusiam nuosmukiui mokslinių tyrimų ir plėtros veiklose SME lygiu.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: įmonė, modelis, strategija, medicinos prietaisų rinka, teisės aktai.