• © Vilniaus universitetas, 2002-2021
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2021
  • © Latvijos universitetas, 2002-2021
RIZIKOS VALDYMO PROCESO SUPAPRASTINIMAS DARNAUS VYSTYMOSI IR PROJEKTŲ SISTEMOSE SIEKIANT PADIDINTI ŽEMĖS ŪKIO KONKURENCINGUMĄ PRIVAČIŲ ORGANIZACIJŲ LYGMENYJE
Gabriel Croitoru, Oana Oprisan, Valentina Ofelia Robescu, Dumitrache (Serbanescu) Ana-Maria, Ștefania-Rodica Hubel (c. Anghel), Gabriela Iuliana Paraschiv (c. Ganea), Valentina-Irena Tudoran (Niculiță)

SANTRAUKA.  Kelių sričių tyrinėtojai iš dviejų universitetų centrų pastebėjo tai, kad organizacijos - tiek viešosios, tiek ir privačios - vis dažniau pasitelkia projektus kaip specifines valdymo priemones, padedančias įveikti kliūtis ir užtikrinti organizacinę veiklą pandemijos laikotarpiu. Išanalizavusi literatūrą, daugiadalykinių mokslinių tyrimų grupė pasirinko žemės ūkio sritį, nustatė neatidėliotinus poreikius tobulinti rizikos valdymo procesą (RMP), ištyrė poreikį tobulinti rizikos valdymo procesą įgyvendinant projektus kelių ūkių pietų Rumunijoje lygmeniu. Buvo atlikti dviejų sričių tyrimai - profesiniai ir techniniai: apklausos imties tūrio nustatymas remiantis klausimynu, kai kurie statistiniai-matematiniai testai pasitelkus Z-testą, duomenų apdorojimas naudojant "EViews" programinės įrangos paketą. Padaryta išvada, kad būtina plėtoti šio proceso gerinimo priemones, kurių ypatumai bus įvertinti atsižvelgus į žemės ūkio srities privačių organizacijų atlikto tyrimo išvadas. Poreikis tobulinti rizikos valdymo procesą projektuose turi būti vertinamas aukštesniu lygmeniu nei šios žemės ūkio įmonės.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: organizacija, konkurencingumas, rizika, projektas.