• © Vilniaus universitetas, 2002-2021
  • © Latvijos universitetas, 2002-2021
LYČIŲ SKIRTUMAI KALBANT APIE RACIONALUMĄ IR FINANSINĮ RAŠTINGUMĄ
Matus Kubak, Beata Gavurova, Nikola Majcherova, Jozef Nemec

SANTRAUKA.  Finansinis raštingumas - svarbus asmens bendrųjų žinių rodiklis, būtinas kasdieniam asmeninių finansų sprendimų priėmimui. Spartėjant ekonominiams procesams, išaugo ir finansinio raštingumo svarba. Šio tyrimo tikslas - ištirti Slovakijos paauglių ir jaunų suaugusiųjų finansinį raštingumą, atsižvelgiant į jų racionalumą. Pasitelkus klausimyną, surinkti duomenys apie 447 asmenis. Duomenų analizė atskleidė, kad vyrų finansinis raštingumas labiau priklauso nuo racionalumo ir mažiau racionalių, ir labai racionalių vyrų atveju. Vidutiniškai racionalių vyrų atveju nustatyti gan nenuoseklūs rezultatai, susiję su finansiniu raštingumu. Moterų finansinį raštingumą racionalumas lemia mažiau.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: racionalumas, finansinis raštingumas, lyčių skirtumai.