• © Vilniaus universitetas, 2002-2021
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2021
  • © Latvijos universitetas, 2002-2021
KONSTANCOS APSKRITIES EKONOMINĖS EKOSISTEMOS PERSPEKTYVA
Norina Popovici, Elena Condrea, Elena Băutu, Ionela Florea Munteanu, Corina Aurora Marin Barbu

SANTRAUKA.  Darnų bet kurio regiono vystymąsi iš esmės veikia daug veiksnių, iš kurių paminėtini universitetų absolventų skaičius, vietinė turizmo veikla bei bendra verslo plėtra. Šiame darbe bandyta suformuoti Konstancos apskrities 2000-2019 m. ekonominės ekosistemos vaizdą. Pasitelkti tam tikri duomenys apie rodiklių pokytį, pvz.: darbuotojai - darbuotojų skaičius Konstancos apskrityje, neto darbo užmokestis, bedarbiai, nedarbo lygis, verslininkai - šeimos ir asmeniniai verslai, BVP, apgyvendinimo pajėgumas, atvykimai, naudojimo indeksas. Pirmoje tyrimo dalyje pateikti teoriniai šių rodiklių aspektai, nurodyta jų svarba ir įvairialypė įtaka regiono plėtrai. Siekiant tikslo, atlikta statistinė duomenų analizė, vertinimas suskirstytas į kelis etapus: aprašomąją statistiką, koreliacinę analizę, hipotezių testavimą ir regresinius modelius. Analizės išvadose akcentuojamos stipriosios ir silpnosios sistemos pusės, keliami klausimai, kuriuos galima išspręsti taikant sinerginį požiūrį į plėtrą, atsižvelgiant į visų suinteresuotų šalių poreikius ir norus.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: BVP, verslininkai, absolventai, koreliacinė analizė, regresiniai modeliai.