• © Vilniaus universitetas, 2002-2021
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2021
  • © Latvijos universitetas, 2002-2021
TECHNOLOGIJŲ PRIPAŽINIMAS, SIEJAMAS SU PAGERĖJUSIA PSICHOLOGINE GEROVE: EKSPERIMENTINIO TYRIMO ĮRODYMAI
Saima Hussain, Rizwan Raheem Ahmed, Aamir Feroz Shamsi

SANTRAUKA.  Šiuo darbu siekiama aptarti eksperimentinį tyrimą, kaip technologijų pripažinimas ir jų naudojimas daro įtaką Pakistano vartotojų psichologinei gerovei. 172 asmenys nuo 15 iki 54 metų, gyvenantys Karačyje ir turėję bent vieną ar daugiau išmaniųjų prietaisų, buvo suskirstyti į dvi grupes (kontrolinę ir eksperimentinę). Prieš bandymą kiekviena grupė turėjo atlikti testą su panašiomis užduotimis. Vienintelis užduočių skirtumas buvo tas, kad kontrolinė grupė neturėjo prieigos prie technologinių prietaisų, o eksperimentinei grupei buvo leista naudoti savo prietaisus atlikti paskirtas užduotis. Baigus užduotis, kiekvienoje grupėje buvo atliktas bandymas. Duomenys buvo surinkti iš grupių apklausų ir įvertinti pasitelkus MANOVA statistinę analizę. Rezultatai atskleidė, kad technologijų naudojimas sustiprina hedoninę, eudaimoninę ir socialinę psichologinės gerovės dimensijas. Atsižvelgus į tai, kad šis tyrimas buvo atliktas eksperimentinėje aplinkoje, yra tikimybė, kad kiti, nuo kontrolinio tyrimo nepriklausantys, veiksniai galėjo turėti įtakos rezultatams. Tyrimas padėjo suvokti, kad technologijos suteikia psichologinę laimę ir palaiko psichinę žmogaus ir visuomenės gerovę. Šis tyrimas taip pat patvirtino, kad technologijų pripažinimas gali turėti įtakos vartotojo psichinei sveikatai ir gerovei.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: psichologinė gerovė, išmanusis telefonas, technologijų pripažinimas, patvirtinimas, MANOVA.