• © Vilniaus universitetas, 2002-2021
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2021
  • © Latvijos universitetas, 2002-2021
TARPTAUTINIŲ BENDRŲJŲ ĮMONIŲ GAIVINIMAS KINIJOJE: PAGRINDINIŲ SĖKMĖS VEIKSNIŲ APTARIMAS
Yunting Shen, Xiaosong Zheng

SANTRAUKA.  Tarptautinė bendroji įmonė (TBĮ) yra populiarus būdas patekti į Kinijos rinką. Nepaisant to, pastaruoju metu dėl sparčiai besikeičiančios Kinijos verslo aplinkos daug TBĮ patiria nesėkmę. Remiantis išsamia literatūros apžvalga ir tiesiogiai su šia sritimi susijusių ekspertų interviu, straipsnyje yra įvardijami ir aptariami pagrindiniai sėkmės veiksniai (PSV), kurie prisideda prie TBĮ atgaivinimo šiuolaikinėje Kinijoje. Daugiausia dėmesio yra skiriama dviejų pastarųjų dešimtmečių (2010-2020 m.) PSV aptarimui, siekiant aptarti politikos ir strategijos pokyčius, skirtus atgaivinti TBĮ Kinijoje. PSV yra klasifikuojami, lyginami ir aptariami prieš ir po 2010 m., atitinkamai TBĮ formavimo ir veikimo fazėse. Buvo padaryta išvada, kad, siekiant atgaivinti TBĮ Kinijoje, reikia skirti daugiau dėmesio naujausiems PSV, kad bendrosiose įmonėse būtų galima diegti naujoves ir gilinti žinias. Taip pat aptariami politikos ir strategijos aspektai tiek vyriausybės, tiek TBĮ lygmenimis, kad TBĮ Kinijoje galėtų tvariai vystytis.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: atgaivinimas, tarptautinės bendrosios įmonės (TBĮ), pagrindiniai sėkmės veiksniai (PSV), strategija, Kinija.