• © Vilniaus universitetas, 2002-2021
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2021
  • © Latvijos universitetas, 2002-2021
GAMYBOS STRATEGIJŲ, KURIŲ PAGRINDAS - IŠPLĖSTAS SWARA METODAS IR INTUITYVIEJI NERYŠKIEJI SKAIČIAI, PARAMA
Hannan Amoozad Mahdiraji, Edmundas Zavadskas, Alireza Arab, Zenonas Turskis, Iman Ghasemian Sahebi

SANTRAUKA.  Taikant bet kokią gamybos strategiją, reikia įvertinti esamą sistemos situaciją vidiniu ir išoriniu lygiais bei pateikti strategijas pagerinti sistemos veikimą. Šiame tyrime apžvelgiama ir suprojektuojama optimali gamybos strategija, siekiant padidinti automobilių pramonės efektyvumą. Šis tyrimas siūlo trijų pakopų gamybos strategijos modelį, naudojantis Miltenburgo darbalapiu ir sutelkiant dėmesį į penkis gamybos tikslus, apimančius gamybos sistemą, gamybos rezultatus, gamybos svertus, gamybos galimybes ir konkurencijos analizę. Visų pirma, dabartinė gamybos sistema nustatoma remiantis produkto / tūrio išdėstymo / srauto matricos (PV-LF) matrica. Tada išanalizuoti ir įvertinti šeši gamybos svertai. Šis žingsnis išplečia laipsniško rodiklių svertinių koeficientų įvertinimo santykinių dydžių analizės (SWARA) metodą iki intuityviųjų neryškiųjų skaičių lygmens. Tyrime vertinami gamybos rezultatai (pristatymas ir kaina, kokybė ir efektyvumas), siekiant apibrėžti optimalios gamybos sistemos kriterijus. Galiausiai tyrimas apibūdina optimalias strategijas. Taigi gamybos sistema galėtų būti pakeista į optimalią politiką. Rezultatai parodė, kad atvejo analizės gamybos sistema yra "Įrangos tempo linijų srautas" (Equipment Paced Line Flow, EPL) ir turi skirtis nuo EPL iki "Pačiu laiku" (Just in Time, JIT). Be to, norint sėkmingai įgyvendinti siūlomą sistemą, būtina pakeisti gamybos svertus.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: gamybos strategija, Miltenburgo darbalapis, intuityvistiniai neraiškūs skaičiai, SWARA metodas.