• © Vilniaus universitetas, 2002-2021
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2021
  • © Latvijos universitetas, 2002-2021
TIESIOGINIS UŽSIENIO INVESTAVIMAS, TURIZMAS, EKONOMIKOS AUGIMAS IR PREKYBA: PANELINĖS VEKTORINĖS AUTOREGRESIJOS (VAR) MODELIS
Jelena Perovic, Milica Raicevic, Milica Delibasic

SANTRAUKA.  Turizmas yra reikšmingas šalių vystymuisi ir augimui, ypač besivystančių. Jis laikomas vienu iš pagrindinių pasaulio verslų ir tampa vis aktualesniu investicijų šaltiniu. Pagrindinis šio mokslinio tyrimo tikslas yra ištirti ilgalaikius atviros prekybos, tiesioginių užsienio investicijų (TUI), BVP augimo, tarptautinio turizmo ir atvykstančiųjų skaičiaus santykius, pasitelkus panelinės vektorinės autoregresijos modelius (VAR) bei remiantis 1995-2016 m. duomenimis, siekiant ištirti 19 Viduržemio jūros šalių.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: tiesioginės užsienio investicijos (TUI), tarptautinis turizmas, ekonominė prekyba ir augimas, bendrasis vidaus produktas vienam gyventojui, VAR modelis.