• © Vilniaus universitetas, 2002-2021
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2021
  • © Latvijos universitetas, 2002-2021
TARPUSAVIO PRIKLAUSOMYBĖ TARP KRUIZINIŲ LAIVŲ TURIZMO RAIDOS IR ISTORINIO BRANDUOLIO, REMIANTIS KOTORO (JUODKALNIJOS) PAVYZDŽIU
Nikola B. Konjevic

SANTRAUKA.  Dinamiška ir tęstinė kruizinių laivų pramonės raida reikalauja įvairiapusiško proceso, kurio metu šiam turizmo tipui būtų pritaikytos lankytinos pakrantės. Dažniausiai šalims, miestams ir uostams šiuo atveju kylantys iššūkiai yra tarpusavyje susiję ir daugiasluoksniai. Pagal įplaukiančių laivų ir apsilankančių keleivių skaičių Kotoras atsidūrė tarp pripažįstamų ir vis daugiau susidomėjimo sulaukiančių kruizinių uostų. Uosto pripažinimą lemia ne tik jo patrauklumas dėl geografinės padėties, bet ir atokesnėse vietovėse esantys monumentai, taip pat unikali kultūrinė ir istorinė Kotoro įlankos teritorija, tapusi UNESCO pasaulio paveldo objektu. Nustatyta, kad Kotoro situacijos rezultatai ir kruizinio turizmo poveikis vietinei ir nacionalinei ekonomikai nebuvo pakankamai ištirti bei paviešinti. Šio darbo tikslas yra atsakyti į daug klausimų, susijusių su sąsajomis tarp uosto, miesto ir jų atokesnių vietovių. Siekiant šio tikslo, buvo nagrinėjama koreliacija tarp kruizinių laivų keleivių, atvykstančių į Kotoro uostą ir Kotoro senamiestyje bei atokesnėse vietose besilankančių turistų. Taip pat šiuo darbu tikimasi apibrėžti istorinio branduolio pritaikymo turizmo plėtrai procesą ir paskatinti tolimesnius su šia tema susijusius tyrimus.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: kruizinių laivų turizmas, istorinis branduolys, Kotoras, Juodkalnija.