• © Vilniaus universitetas, 2002-2021
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2021
  • © Latvijos universitetas, 2002-2021
PERSPEKTYVINĖS INFORMACIJOS APIE ĮMONĖS AKCIJŲ GRĄŽĄ ATSKLEIDIMO LYGIS IR KOKYBĖS POVEIKIS: NUOSAVYBĖS STRUKTŪROS MODERUOJANTIS EFEKTAS
Nazratul Aina Mohamad Anwar, Fakarudin Kamarudin, Bany Ariffin Amin Noordin, Hafezali Iqbal Hussain, Leonardus WW Mihardjo

SANTRAUKA.  Šiame tyrime nagrinėjamas į ateitį orientuotos informacijos atskleidimo lygio ir kokybės poveikis įmonės akcijų grąžai ir nustatoma, ar įmonės nuosavybės struktūra gali atlikti moderuojantį vaidmenį, kad susilpnintų arba sustiprintų ryšį tarp į ateitį orientuotos informacijos atskleidimo kokybės ir įmonės akcijų grąžos. Siekiant išnagrinėti skirtingas į ateitį orientuotos informacijos atskleidimo pasekmes ir informaciją moderuojančius veiksnius 168-ių Malaizijos viešojo kapitalo įstaigų grąžai, analizėje kaip empiriniai modeliai pasitelkti neįprastos grąžos, modifikuotos pajamų grąžos ir modifikuotų kainų modeliai. Išvados, gautos remiantis skerspjūvio regresijos analize, rodo, kad į ateitį orientuotos informacijos atskleidimo lygis ir kokybė yra teigiami ir glaudžiai susiję su įmonės akcijų grąža pagal pajamų grąžos modelį. Nuosavybės struktūra taip pat atlieka svarbų vaidmenį stiprinant ryšį tarp į ateitį orientuotos informacijos atskleidimo kokybės ir įmonės akcijų grąžos. Išvados gali padėti apskaitos standartų rengėjams ar reguliavimo institucijoms tobulinti ir atnaujinti įmonių informacijos atskleidimo vadovą, nurodant konkrečius kokybiškos informacijos kriterijus, naudingus rengiant į ateitį orientuotą pareiškimą, siekiant skatinti įmonių skaidrumą. Be to, šie rezultatai gali padėti šeimoms priklausančioms įmonėms pritraukti investuotojų dėmesį, jiems sužinojus apie informacijos asimetrijos problemą, kurią sukelia šeimininko savininko ir samdinio problemos, kurios paprastai egzistuoja tokio tipo nuosavybės struktūroje.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: atskleidimo kokybė, perspektyvinė informacija, nuosavybės struktūra.