• © Vilniaus universitetas, 2002-2021
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2021
  • © Latvijos universitetas, 2002-2021
PAVELDĖTI AR LEISTIS PASROVIUI? SKAIDYMO IR SKIRTINGŲ KARTŲ PAJAMŲ MOBILUMO PERDAVIMO KINIJOJE ANALIZĖ
Xiaodan Wang, Xing Jin, Mi Guo

SANTRAUKA.  Skirtingų kartų pajamų mobilumas yra susijęs su Kinijos socialine ir galimybių lygybe. Tai svarbus rodiklis įvertinti galimybių lygybės lygį šalyje. Šiame tyrime pasitelkiami 2010, 2012, 2014 ir 2016 m. Kinijos šeimos grupės tyrimų (CFP) duomenys, siekiant apskaičiuoti skirtingų kartų pajamų tamprumą ir išbandyti skirtingų kartų pajamų mobilumo perdavimo mechanizmą, naudojantis pajamų perkėlimo matrica ir daugianariu logito modeliu. Rezultatai rodo, kad skirtingų kartų pajamų elastingumas mažėja, o mobilumas didėja. Tėvų pajamos didėja dėl jų išsilavinimo lygio ir profesijos statuso ir daro įtaką skirtingų kartų pajamų mobilumui. Tėvų išsilavinimo lygis ir profesijos statusas gali skatinti skirtingų kartų pajamų augimą. Kinijos bendras skirtingų kartų pajamų mobilumas pamažu didėjo, kas paskatino socialinių pajamų paskirstymo lygybę ir ekonomikos augimą.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: skirtingų kartų pajamų mobilumas, socialinė lygybė, pajamų perkėlimo matrica, pajamų paskirstymas.