• © Vilniaus universitetas, 2002-2021
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2021
  • © Latvijos universitetas, 2002-2021
ĮŽVALGOS APIE RUMUNIJOS TURIZMO IR SVETINGUMO PROGRAMOS STUDENTUS BEI ABSOLVENTUS DARBO RINKOJE IR JŲ UŽIMTUMĄ ATEITYJE
Monica Maria Coroș, Nicoleta Dorina Racolța-Paina, Ana Monica Pop, Cristina Bolog, Bogdan Gabriel Nistoreanu

SANTRAUKA.  Svetingumo pramonės iššūkiai, vertinant žmogiškųjų išteklių požiūriu, tampa vis sudėtingesni. Todėl Rumunijos svetingumo rinkoje užsienio darbuotojų buvimas, atitinkamai turizmo ir svetingumo programų studentų ir absolventų požiūris į šį sektorių papildo jau sukurtus iššūkius. Šis tyrimas grindžiamas dokumentinių tyrimų (susijusių su užsieniečių buvimo analize) ir mokslinių tyrimų, pagrįstų anketine apklausa (atranka, sudaryta iš turizmo ir svetingumo programų studentų ir absolventų), deriniu. Pagrindiniai rezultatai rodo, kad Rumunijos turizmo ir svetingumo pramonės žmogiškųjų išteklių požiūriu situacija yra sudėtinga, atsižvelgiant į nevienalytę darbo jėgą ir nerealius lūkesčius dėl ateities karjeros šioje srityje, ir tai rodo ketinimą išeiti iš darbo, siekiant aukštesnio lygio darbuotojų. Taigi dabartiniai darbdaviai vis dar susiduria su sudėtingu sprendimu dėl žmogiškųjų išteklių kaip investicijų ar išlaidų. Pagrindinis iššūkis nagrinėjamoje industrijoje yra susijęs su darbo jėgos ir kvalifikuotų darbuotojų trūkumu.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: Rumunijos turizmo ir svetingumo industrija, turizmo ir svetingumo programos studentai bei absolventai, specializuotas personalas, atlyginimas, motyvacija ir lojalumas.