• © Vilniaus universitetas, 2002-2020
  • © Latvijos universitetas, 2002-2020
GUANGDONG-HONG KONG-MAKAO BAY REGIONO TVARUS VIETOS KULTŪROS VYSTYMASIS
Haitao Yang, Yi Zhang, Xumin Song, Jiaqi Yang

SANTRAUKA.  Dabartinė tvaraus vystymosi tendencija kelia iššūkį skatinti vietos kultūrą. Atsižvelgus į tvarų vietinės kultūros vystymąsi Guangdonge, Honkonge ir Makao, šiame tyrime taikomi srities tyrimo, literatūros tyrimų ir atvejų analizės metodai, siekiant sukurti tyrimų sistemą ir rodiklius bei atlikti duomenų analizę. Nustatyta, kad keturi aspektai (istorinės vietos, žmogaus kultūra, gamtinis kraštovaizdis, ekologinė aplinka) ir jų dedamosios tiesiogiai veikia darnų vietos kultūros vystymąsi. Tyrimas rodo, kad vietos kultūros plėtros pagrindas ir tvari varomoji jėga turėtų būti subalansuoti ir skatinami bendradarbiavimo būdu. Šiuo tyrimu siekiama išplėsti darnios vietos kultūros raidos teoriją. Taip pat pateikta praktinių patarimų Guangdongo, Honkongo ir Makao Bay teritorijai bei kitoms panašioms vietovėms visame pasaulyje.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: tvarus vystymasis, kultūra, Bay regionas, ekosistema, Kinija.