• © Vilniaus universitetas, 2002-2020
  • © Latvijos universitetas, 2002-2020
VERSLO APLINKOS KOKYBĖS MODELIS MVĮ SEGMENTE
Zuzana Virglerova, Tomas Kliestik, Zuzana Rowland, Zoltan Rozsa

SANTRAUKA.  Šio tyrimo tikslas yra sukurti ir išaiškinti struktūrinį koreliacijų modelį tarp verslo aplinkos kokybės (VAK) ir ją lemiančių veiksnių. Remiantis užsibrėžtu tikslu, siekiant sužinoti MVĮ segmente veikiančių įmonių požiūrį, buvo sukurta skaitmeninė anketa. Imtis - 329 Slovakijos įmonės. Autoriai pritaikė patvirtinančią faktorinę analizę ir struktūrinių lygčių modeliavimą, siekdami apskaičiuoti regresiją ir priežastinį ryšį tarp VAK ir pasirinktų veiksnių. Tyrimo rezultatai atskleidė įdomių įžvalgų. Pasirinkti ekonominiai, politiniai, socialiniai ir technologiniai veiksniai daro įtaką VAK Slovakijoje. Svarbiausias veiksnys yra makroekonominė aplinka. Toliau - pinigų politika ir palūkanų normos. Trečias svarbiausias veiksnys yra valstybės reglamentai ir verslo parama. Tyrimo išvados daugiausia skiriamos valstybinėms verslo paramos organizacijoms, verslo asociacijoms ir įmonėms.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: atvejo tyrimas, verslininkystė, veiksniai, verslo aplinkos kokybė, Slovakija.